Analýza Korčuľovania

ANALÝZA KORČUĽOVANIA V ZÁPASE


Technika korčuliarskych prvkov v podaní najlepších hráčov z NHL

Analýza množstva herných situácií v zápasoch NHL ukazuje nový pohľad na detaily využitých korčuliarskych prvkov. Použitie vonkajšej a vnútornej hrany, trajektória ťažiska, flexia a extenzia jednotlivých kĺbových spojení, to všetko ovplyvňuje kvalitu korčuľovania. Neustálne pracujem na nových klipoch, ktoré poskytnú hráčom a trénerom najnovšie informácie. Na konkrétnom príklade zo zápasu dokáže hráč najjednoduchšie pochopiť podstatu techniky korčuliarskych prvkov a taktiež ako a kedy sa dajú využiť.

Množstvo korčuliarskych cvičení, ktoré využívam vychádza priamo z herných situácií. Rôznorodosť a kreativita korčuľovania je trendom posledných rokov. Predovšetkým mladí hráči ako je Matt Barzal, Alexander Kerfoot, Aleksander Barkov alebo Shayne Gostisbehere ukazujú obrovskú variabilitu korčuľovania. Ďalší vynikajúci korčuliar Connor McDavid ťaží predovšetkým z extrémne rýchleho a prekvapivého štartu a taktiež z maximálnej rýchlosti, ktorú dokáže dosiahnuť.

Výsledky kľúčových pozícií prezentovaných v mojich klipoch sú výsledkom dlhoročného špecializovaného tréningu na ľade aj mimo ľadu.Facebook