SkateSense

POWER | SKATING | SPEED | AGILITY

toto všetko je

SkateSense

Na správnu techniku korčuľovania a powerskating sa špecializujem už niekoľko rokov. Vypracoval som systém rozvoja korčuliarskych schopností SkateSense, pomocou ktorého som pomohol mladým hráčom zdokonaliť sa v korčuľovaní a presadiť sa tak v mužstvách na Slovensku, v Európe, aj v USA a Kanade. Systém zdokonaľujem, obohacujem a prispôsobujem potrebám moderného hokeja. Systém kladie vysoký dôraz na potreby a silné stránky jednotlivca s cieľom ešte viac ich zvýrazniť a tým mu umožní vytvoriť jedinečný pohybový model v každej hernej situácií.


Prečo SkateSense

Detaily robia rozdiel

Systém power skatingu, nácviku a zdokonaľovania korčuliarskych zručností sa objavil už pred viac ako pol storočím a to rovnako v Severej Amerike ako aj Európe. SkateSense vychádza z týchto základov a je vyvinutý podľa trendov a potrieb ktoré sú typické pre moderný ľadový hokej tak, aby hráčovi zabezpečil optimálny rozvoj.

Za všetkým je podrobná analýza korčuliarskeho pohybu hokejistov počas zápasu v obrovskom množstve útočných a obranných herných situácií. Bolo potrebné charakterizovať aké sú nároky čo sa týka korčuľovania na dnešného hráča. Obrovským zdrojom informácií sú krajiny ako Švédsko, Fínsko, Kanada ktorých mládežnícke reprezentácie každý rok patria k favoritom majstrovstiev sveta v tej ktorej vekovej kategórií a samozrejeme samotná NHL.

Použil som mnoho korčuliarskych prvkov z minulosti, pri väčšine z nich som sa zameral na detaily na ktoré sa dnes zabúda alebo sa považujú za nepodstatné. Vytvoril som nové tréningové cvičenia pre power skating, ktoré neustále zdokonaľujem, aby bol hráč pripravený na nové podnety v každom zápase. Všetky power skating cvičenia, ktoré zaradím do tréningu majú za cieľ odstrániť chyby, prípadne zdokonaliť techniku alebo koordinačné schopnosti. Každý hráč je unikátny, jedinečný, má rôzne prednosti a taktiež slabé stránky, preto je potrebné prisposobiť každý tréning individuálne. Tréning korčuľovania a power skating nám dáva ideálne možnosti na individualizáciu tréningového procesu jednotlicov.

Korčuľovanie je pre hokejistu najpodstatnejšou zložkou športového výkonu, ktorá bezprostredne ovplyvňuje kvalitu prevedenia ostatných činností na ľade.


Moje Zručnosti

POWER SKATING

110%

NÁCVIK KORČUĽOVANIA

110%

ZDOKONAĽOVANIE KORČUĽOVANIA

110%

HERNÉ ČINNOSTI JEDNOTLIVCA

95%

Kto Som

Mgr. Miloš Oravský

Štúdium: Univerzita Komenského v Bratislave, Fakulta telesnej výchovy a športu – trénerstvo ľadový hokej

získané trénerské licencie:
– ľadový hokej: A+ licencia
– lyžovanie: C licencia
– tenis: C licencia
– plavčícky kurz
– množstvo ďalších športových kurzov bez udelenia licencie
– IIHF coaching symposium 2011
– Hockey Slovakia coaching symposium 2012
– Hockey Slovakia coaching symposium 2016
– Hockey Slovakia coaching symposium 2018

Trénerská licencia hokej


References

Teams

power-skating-trener-referencie11
Wiener Eislöwen-Verein
trener_powerskating_referencie4
HKM Zvolen

References

Individuals

HK Ružinov 99
EHC München e.V.

Ďakujeme!!!

Ďakujeme. Synovi ste veľmi pomohli.

Lucas

Výborný tréning

Najlepší korčuliarsky tréner. Odporúčam!

Alex

Excellent skills!

Great drills, perfect communication. I have improved my skating.

Peter

Perfektné tréningy

Perfektné tréningy korčuľovania, obrovský pokrok za posledný rok. Ďakujem.

Matúš

Equipment