Analýza korčuľovania v zápase

Technika korčuliarskych prvkov v podaní najlepších hráčov z NHL

Analýza množstva herných situácií v zápasoch NHL ukazuje nový pohľad na detaily využitých korčuliarskych prvkov. Použitie vonkajšej a vnútornej hrany, trajektória ťažiska, flexia a extenzia jednotlivých kĺbových spojení, to všetko ovplyvňuje kvalitu korčuľovania. Neustálne pracujem na nových klipoch, ktoré poskytnú hráčom a trénerom najnovšie informácie. Na konkrétnom príklade zo zápasu dokáže mladý hráč najjednoduchšie pochopiť podstatu techniky korčuliarskych prvkov a taktiež ako a kedy sa dajú využiť a tak sa stať lepším hráčom.

Množstvo korčuliarskych cvičení, ktoré využívam vychádza priamo z herných situácií. Rôznorodosť a kreativita korčuľovania je trendom posledných rokov. Predovšetkým mladí hráči ako je Matt Barzal, Cale Makar, Alexander Kerfoot, Aleksander Barkov, Taylor Hall, Max Domi, Quinn Hughes alebo Shayne Gostisbehere ukazujú obrovskú variabilitu korčuľovania. Ďalší vynikajúci korčuliar Connor McDavid ťaží predovšetkým z extrémne rýchleho a prekvapivého štartu a taktiež z maximálnej rýchlosti, ktorú dokáže dosiahnuť.

Výsledky kľúčových pozícií prezentovaných v mojich klipoch sú výsledkom dlhoročného špecializovaného tréningu na ľade aj mimo ľadu, ktorému sa špičkoví hráči venujú.

Videoanalýzu korčuľovania ponúkam aj ako online službu, jedinou podmienkou je poskytnutie videozáznamu hráča z čelného a bočného pohľadu. Súčasťou tejto služby je online konzultácia získaných výsledkov. Ukážem vám kde sú sú vaše slabé a sílné stránky a poskytnem vám rady a tipy ako odstrániť chyby a tak sa stať lepším korčuliarom. Analýza sa zameriava na správnu techniku korčuľovania, alebo rôznych prvkov korčuľovania a je tak výborným stavebným kameňom pre plánovanie ďalšieho hokejového tréningu. Ak máte záujem o videoanalýzu korčuľovania, napíšte mi email alebo zavolajte. V tejto galérí nájdete prehľad klipov, ktoré som za posledné obdobie spracoval. Analýza korčuľovania prezentovaná v týchto materiáloch poukazuje na využitie rôznorodých korčuliarskych prvkov v situáciách, ktoré sa vyskytujú počas zápasu. Všetky klipy sú dostupné aj priamo na YouTube.

Analýza korčuľovania – ukážka