Som power skating tréner

Mgr. Miloš Oravský

Vzdelanie: Univerzita Komenského v Bratislave, Fakulta telesnej výchovy a športu – trénerstvo ľadový hokej

získané trénerské licencie:
– ľadový hokej: A+ licencia
– lyžovanie: C licencia
– tenis: C licencia
– plavčícky kurz
– množstvo ďalších športových kurzov bez udelenia licencie
– IIHF coaching symposium 2011
– Hockey Slovakia coaching symposium 2012
– Hockey Slovakia coaching symposium 2016
– Hockey Slovakia coaching symposium 2018
– Hockey Slovakia coaching symposium 2020


#

Power | Agility | Speed | Balance | Skating

Moje zručnosti

POWER SKATING 100%
NÁCVIK KORČUĽOVANIA 100%
ZDOKONAĽOVANIE KORČUĽOVANIA 100%
VIDEOANALÝZA 100%
HERNÉ ČINNOSTI JEDNOTLIVCA 95%

Trénerská licencia

power skating tréner referncie mužstvo 2

Prečo SkateSense

Detaily robia rozdiel

Na správnu techniku korčuľovania a powerskating sa ako tréner špecializujem už niekoľko rokov. Vypracoval som systém rozvoja korčuliarskych schopností SkateSense, pomocou ktorého som pomohol mladým hráčom zdokonaliť sa v korčuľovaní a presadiť sa tak v mužstvách na Slovensku, v Európe, aj v USA a Kanade. Systém zdokonaľujem, obohacujem a prispôsobujem potrebám moderného hokeja. Systém kladie vysoký dôraz na potreby a silné stránky jednotlivca s cieľom ešte viac ich zvýrazniť a tým mu umožní vytvoriť jedinečný pohybový model v každej hernej situácií. Rovnako je potrebné odhaliť nedostatky v technike korčuľovania a ich príčínu a následne navrhnúť nápravu špecializovaným tréningom na ľade aj mimo ľadu. Moje vedomosti ocenil aj uznávaný trénerský portál TheCoachesSite, ktorý publikoval môj príspevok s názvom Why the outside edge is so important for skating in hockey.

Systém power skatingu, nácviku a zdokonaľovania korčuliarskych zručností sa objavil už pred viac ako pol storočím a to rovnako v Severej Amerike ako aj Európe. SkateSense vychádza z týchto základov a je vyvinutý podľa trendov a potrieb ktoré sú typické pre moderný ľadový hokej tak, aby hráčovi zabezpečil optimálny rozvoj.
Za všetkým je podrobná analýza korčuliarskeho pohybu hokejistov počas zápasu v obrovskom množstve útočných a obranných herných situácií. Bolo potrebné charakterizovať aké sú nároky čo sa týka korčuľovania na dnešného hráča. Obrovským zdrojom informácií sú krajiny ako Švédsko, Fínsko, Kanada ktorých mládežnícke reprezentácie každý rok patria k favoritom majstrovstiev sveta v tej ktorej vekovej kategórií a samozrejeme samotná NHL. Použil som mnoho korčuliarskych prvkov z minulosti, pri väčšine z nich som sa zameral na detaily na ktoré sa dnes zabúda alebo sa považujú za nepodstatné. Vytvoril som nové tréningové cvičenia pre power skating, ktoré neustále zdokonaľujem, aby bol hráč pripravený na nové podnety v každom zápase. Všetky power skating cvičenia, ktoré zaradím do tréningu majú za cieľ odstrániť chyby, prípadne zdokonaliť techniku alebo koordinačné schopnosti. Každý hráč je unikátny, jedinečný, má rôzne prednosti a taktiež slabé stránky, preto je potrebné prisposobiť každý tréning individuálne. Tréning korčuľovania a power skating nám dáva ideálne možnosti na individualizáciu tréningového procesu jednotlicov.

Korčuľovanie je pre hokejistu najpodstatnejšou zložkou športového výkonu, ktorá bezprostredne ovplyvňuje kvalitu prevedenia ostatných činností na ľade.

Pre koho je tréning určený a kedy začať s korčuliarskym tréningom

Tréning je určený predovšetkým pre mladých hokejistov vo veku 6-15 rokov, ktorí chcú vynikať v korčuľovaní a uvedomujú si tak dôležitosť napredovania, alebo potrebujú odstrániť špecifické korčuliarske nedostatky. Pracujem aj so staršími hráčmi na individuálnej báze, ktorí sa chcú ďalej rozvíjať a stať sa tak lepšími korčuliarmi.

References

Teams and Organizations

power skating trener referencie11power skating trener referencie11
trener_powerskating_referencie
trener powerskating referencie4
trener powerskating referencie3
power skating trener referencie7
trener powerskating referencie2

Individuals

power skating trener referencie6
powerskating trener referencie mužstvo
power skating trener referencie5
power skating trener referencie EHC Muenchen
power skating trener referencie8
power skating trenerreferencie13
power skating trener ho hamikovo
power skating trener referencie
power skating trener referencie3
power skating trener referencie9
power skating trener referencie8